Szkolenia

Osoby biorące udział w procesie realizacji infrastruktury sieciowej na różnych etapach potrzebują zupełnie innego zestawu kompetencji. Oprócz profesjonalnych zestawów szkoleń, które świadczymy w ramach umów z producentami oferujemy szkolenia, które mogą zostać indywidualnie przygotowane dla Twoich potrzeb.

Rodzaje szkoleń

Projektant

Znajomość normalizacji dla każdego Projektanta to rzecz podstawowa. Niestety normalizacja nie załatwia wszystkiego. Jest wiele elementów, które w obecnych czasach są kluczowe dla zbudowania dobrej i wydajnej infrastruktury a ich parametry zapisane w normach są już dawno przestarzałe lub trzeba wiedzieć jak je zinterpretować przy konkretnym projekcie. Przykładem mogą być dopuszczalne wartości tłumienia wprowadzanego przez złącza i spawy światłowodowe w odniesieniu do bardzo szybkich aplikacji takich jak 40/100Gbps i wyżej. Jeżeli projektujesz okablowanie strukturalne i masz potrzebę zdobycia lub aktualizacji swojej wiedzy w tym zakresie to nie znajdziesz ludzi z większym doświadczeniem niż Nasze. Zapraszamy do kontaktu.

Instalator

Wciąganie przewodów oraz terminowanie gniazd miedzianych i światłowodowych, spawanie światłowodów, „czesanie kabli”, krosowanie, pomiary miedziane i światłowodowe, wykrywanie i usuwanie usterek to niezbędny pakiet wiedzy, jaki musi posiadać każdy Instalator, aby poprawnie wykonał swoją pracę. Pakiety przeznaczone dla tej grupy fachowców to kilkudniowe i bardzo zaawansowane merytorycznie szkolenia, które kończą się uzyskaniem certyfikatów producenta okablowania strukturalnego.

Użytkownik końcowy

Dziś pytaniem nie jest „Czy?” tylko „Kiedy?” zaczniesz mieć problem ze swoją siecią. Posiadanie i utrzymanie we właściwej kondycji zaawansowanej infrastruktury sieciowej nie jest rzeczą łatwą. Tym bardziej, że wraz ze wzrostem prędkości w sieciach jest o to coraz trudniej zwłaszcza, jeżeli chodzi o systemy światłowodowe. Problem w sieci najpierw musisz zdiagnozować żeby się go pozbyć a do tego też potrzebna jest elementarna wiedza z zakresu pomiarów. Stoimy na stanowisku, że lepiej zapobiegać niż gasić pożary, więc jeżeli jeszcze nie odczuwasz symptomów pogorszenia pracy twojej sieci warto się uzbroić w narzędzia i wiedzę, aby nigdy cię ta sprawa boleśnie nie dotknęła.

Newsletter