Kasety i patchcordy światłowodowe CS

20-01-2021


Kasety i patchcordy światłowodowe CS

W ciągu ostatniej dekady prędkość w Ethernecie wzrosła 40-krotnie (ścieżka migracji 10G-400G), jednakże menedżerowie Centrów Danych mają problemy z zarządzaniem coraz to wyższymi prędkościami w tej samej lub mniejszej przestrzeni fizycznej, bez poświęcania wydajności lub czasu pracy. Czynniki te wpłynęły na rozwój i przyjęcie na rynek kompaktowej alternatywy złącza światłowodowego o większej gęstości w porównaniu do popularnego złącza LC. Przedstawiamy CS – złącze światłowodowe nowej generacji o dużej gęstości, które optymalizuje Centrum Danych pod kątem aplikacji 200G/400G i rozszerza opcje konfiguracji trybu breakout, umożliwiając wydajniejsze wdrażanie 25G, 50G, 100G, 200G – oszczędzając miejsce, czas i pieniądze. CS został przyjęty przez standardy branżowe, takie jak QSFP-DD, OSFP i Consortium for On-Board Optics (COBO) – jest również szeroko wspierany przez wiodących producentów sprzętu aktywnego, w tym Cisco i Arista do aplikacji szybkiego przesyłania danych. Obecnie dostępne są na rynku do projektowania i wdrażania różne transceivery i systemy obsługujące złącze CS. CS jest w stanie zapewnić niskie straty wtrąceniowe i wysokie straty odbiciowe, porównywalne ze złączami LC, przy znacznie zmniejszonej powierzchni.

Kasety i patchcordy CS Panduit

Panduit jest członkiem-założycielem CS Consortium.

Konsorcjum to niezależny od dostawców komitet liderów technologicznych, którego zadaniem jest kształcenie użytkowników końcowych i konsultantów projektowych w zakresie technicznych zalet rozwiązania złącza światłowodowego CS. Poniżej możesz dowiedzieć się więcej o gamie kasety i patchcordów światłowodowych CS firmy Panduit.

Kaseta CS HD Flex PanduitPatchcord CS Panduit

Kasety światłowodowe CS

Kasety HD Flex CS zapewniają gęstość włókien na 1U, która znacznie przewyższa tradycyjne kasety ze złączami LC duplex. Kasety te mogą obsłużyć kable breakout dla 4-torowych (MPO-12) i 8-torowych (MPO-24) równoległych układów optycznych, a także rozwiązań okablowania strukturalnego w celu konsolidacji ruchu opartego na złączu CS na tradycyjnych magistralach MPO. Kasety CS w wersji  uniwersalnej upraszcza konfigurację łącza (kaseta – magistrala – kaseta) dla okablowania strukturalnego lub może zostać wykorzystana jako samodzielna kaseta rozdzielające do zastosowań 100G, 200G i 400G. Kasety CS są oferowane z włóknami jednomodowymi OS2 i wielomodowymi OM4.

Patchcord światłowodowy CS

Światłowodowe kable krosowe zapewniają wzajemne i krosowe łączenie aplikacji w instalacjach teleinformatycznych przy wejściu do budynku, pomieszczeniach telekomunikacyjnych, centrach danych i przy biurkach. Kable krosowe obsługują aplikacje sieciowe w obszarach głównych punktów dystrybucyjnych, okablowaniu poziomym i są dostępne w osłonach  (OFNP) lub (LSZH) zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi okablowania. Światłowodowe kable krosowe ze złączami CS są dostępne z włóknami  OM4 i OS2, aby sprostać wymaganiom aplikacji 100G / 200G / 400G.

Najważniejsze korzyści w skrócie:

  • Podwojona gęstość w transceiverze QSFP-DD i OSFP w porównaniu z LC
  • o 50% większa gęstość portów (na jednostkę 1U) w systemie okablowania HD Flex
  • Funkcja Push/pull ułatwia dostęp w aplikacjach o dużej gęstości bez zakłócania sąsiednich obwodów
  • Pojedynczy kabel zmniejsza zatory w ścieżkach i zarządzaniu kablami
  • Łatwe do wyłamania – w niektórych zastosowaniach można wyeliminować potrzebę stosowania uprzęży (fan-out)
  • Opcja jednomodowa i wielomodowa

Materiały do pobrania

Patchcordy CS – karta katalogowaPathcord CS – rysunek technicznyKaseta CS – karta katalogowaKasety CS 36-włókien – rysunek technicznyKaseta CS 16 włókien / 8 włókien MPO  – rysunek technicznyKaseta CS 16 włókien / 24 włókna MPO – rysunek technicznyPrzewodnik po aplikacjach

DCNART Sp. z o.o. jako Autoryzowany Dystrybutor Electrical & Network PANDUIT w Polsce dostarcza kompleksowe rozwiązania światłowodowe oparte o złącza CS dla serwerowni i Data Center

Newsletter